Ogrodzenia przemysłowe

Ogrodzenia przemysłowe – liczy się nie tylko trwałość. Ogrodzenia przemysłowe muszą być przede wszystkim trwałe, żeby ich naprawa czy wymiana nie obciążała firmowego budżetu. Wymóg niskiej ceny też nie wynika zresztą ze skąpstwa, tylko z konieczności ogrodzenia dużego terenu – zwykle walory estetyczne schodzą na plan dalszy, choć oczywistą jest rzeczą, że ogrodzenie nie może straszyć. Nie musi jednak najczęściej być tak ozdobne, jak w przypadku inwestycji prywatnych.

Ogrodzenia przemysłowe

Różnorodność materiałów, w zależności od zadań

Ogrodzenia przemysłowe można wykonać z wielu materiałów, ale dominują siatki, beton oraz druty. Przemysłowe ogrodzenia siatkowe czy panelowe dobiera się zawsze pod kątem podstawowych zadań. Czy mają one przede wszystkim wyznaczać granice działki, czy w większym stopniu chronić przed nieproszonymi gośćmi. Tak naprawdę oczywiście wszystkie ogrodzenia po trosze realizują każdą z tych funkcji, jednak główny nacisk można położyć tylko na jeden aspekt. Dopiero po określeniu pożądanego, optymalnego typu ogrodzenia, można zastanowić się nad ceną, jaką trzeba będzie za nie zapłacić.

Odporność na korozje

Ogrodzenia przemysłowe zwykle nie wymagają szczególnych zabezpieczeń antykorozyjnych. Cynkowanie galwaniczne lub ogniowe oraz malowanie proszkowe to metody powszechnie dziś stosowane w przypadku ogrodzeń metalowych wszystkich typów i są one wystarczające także w przypadku ogrodzeń przemysłowych.


Ogrodzenia przemysłowe 1 Ogrodzenia przemysłowe 2

Ogrodzenia przemysłowe 3

Odpowiedni wybór Producenta

Producentów ogrodzeń przemysłowych jest wielu, technologie produkcji stosowane przez nich w ogólnym zarysie również są podobne, natomiast w praktyce ogrodzenia różnych firm znacznie różnią się jakością. Podstawowe zarzuty pod kątem zwykle najtańszych ogrodzeń to słabe zabezpieczenie przed korozją i niska jakość wykończeń. Przekłada się to oczywiście na niższą trwałość, więc początkowo niższa cena w istocie jest po prostu przyczynkiem do wyższych kosztów okresowych remontów ogrodzeń.

Ogrodzenia przemysłowe 4

Estetyka wykonania

Zastanawiając się nad wyborem ogrodzenia łupanego, trzeba wziąć pod uwagę różnice estetyczne produktów różnych marek. Niektóre pustaki betonowe tworzone są na wzór naturalnych kamieni, inne mają bardziej finezyjne i nowoczesne wykończenia. Wiąże się z tym charakter gotowego ogrodzenia, jego estetyka, ale również na przykład podatność na zabrudzenia, czy raczej stopień ich widoczności, ponieważ wszystkie powierzchnie zabrudzać się będą jednakowo szybko, ale na gładkich niestety będzie to lepiej widoczne. Jest to na pewno ważny argument.

Ogrodzenia przemysłowe 5

Łatwość naprawy

Warto dodać, że ogrodzenia przemysłowe powinny być stosunkowo łatwe w naprawie. Między innymi dlatego betonowe stosowane są raczej rzadko. Siatkę, a tym bardziej panel, można wymienić w kilka minut, nie dysponując żadnym profesjonalnym sprzętem. A jeśli chodzi o ogrodzenia betonowe, nawet sam transport już jest problemem. Oczywiście nie można kierować się też tylko łatwością naprawy, tym bardziej że w przypadku ogrodzeń naprawdę wysokiej jakości, taka potrzeba zdarza się sporadycznie. O wiele ważniejszy jest na przykład czas realizacji zamówienia na takie ogrodzenie albo możliwość uzyskania rabatu na inne niezbędne elementy całego systemu, na przykład bramy i furtki.

Każda inwestycja jest zresztą nieco inna i nie można powiedzieć, w jaki sposób wybierać ogrodzenia przemysłowe – są bowiem pewne ogólne wskazówki, ale nie da się stworzyć wyczerpującego poradnika, który pozwoli uniknąć pomyłek w 100%. Przede wszystkim więc należy używać zdrowego rozsądku.