Bramy przemysłowe

Bramy przemysłowe – to nie tylko trwałość. Bramy przemysłowe muszą być przede wszystkim wytrzymałe, aby ich naprawa lub wymiana nie była zbyt kosztowna. W większości przypadków efekt wizualny schodzi na drugi plan, choć oczywistą jest rzeczą, że brama jaki pozostała część ogrodzenia nie może straszyć. Nie musi jednak być tak ładne, jak w przypadku posesji rodzinnych.

Bramy przemysłowe

Materiały

Bramy przemysłowe można, tak jak ogrodzenie wykonać z wielu materiałów, ale najczęściej jest to siatka lun drut. Brama przemysłowa w odróżnieniu od bramy wjazdowej na posesję prywatna z reguły jest większa i dłuższa. Dlatego też dobór materiałów do wykonania bramy musi być odpowiedni. Ponieważ działające na bramę siły są inne niż w przypadku krótszych bram. Im brama jest dłuższa tym na bramę działają większe siły, które mogą ją odkształca. Jeśli do produkcje bramy zostaną użyte nieodpowiednie materiały jeż żywotność będzie zdecydowanie mniejsza. Brama musi przede wszystkim spełnić swoje funkcje być trwała i niezawodna.

Odporność na korozje

Bramy przemysłowe jak każde inne bramy aby utrzymać swoją trwałość powinny być odpowiednio zabezpieczone. Podstawowym sposobem zabezpieczenia bram przemysłowych jest cynkowanie. Dodatkowo można je zabezpieczyć malowaniem proszkowym. W naszej ofercie posiadamy wszystkie rodzaje zabezpieczeń antykorozyjnych.


Ogrodzenia przemysłowe 1 Ogrodzenia przemysłowe 2

Ogrodzenia przemysłowe 3

Odpowiedni wybór Producenta

Na rynku producentów bram przemysłowych jest wielu. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie bramy produkuje się w podobny sposób i wszystkie firmy robią to podobnie. Ale mimo to że proces produkcyjny jest zbliżony to efekt końcowy bywa bardzo różny. Najważniejszym elementem każdej bramy jest jakość. Jakość zarówno materiałów i komponentów użytych do produkcji bramy oraz jakość wykonania i umiejętności osób, wykonujących bramę np: spawaczy czy malarzy. Jeśli brama zostanie wykonana z wysokiej klasy materiałów przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę i umiejętności, jej jakość będzie bardzo wysoka a czas jej użyteczności bardzo długi. Natomiast jeśli do produkcji użyte zostaną materiały gorszej klasy, trwałość bramy będzie zdecydowanie mniejsza.

Bramy przemysłowe

Estetyka wykonania

Mimo tego, że wygląd ogrodzenia przemysłowego, w tym bramy na drugorzędne znaczenie to jednak jest to element, o który warto zadbać. Ponieważ podobnie jak w przypadku odrodzeń indywidualnych posesji, ogrodzenie przemysłowe to zazwyczaj pierwsze co widzi przyjeżdżający do nas Klient. Jeśli ogrodzenie będzie mało atrakcyjne, pierwsze wrażenie, które jak wiemy jest najważniejsze, będzie słabe. Dlatego warto zadbać o wygląd ogrodzenia swojej firmy.

bramy przemysłowe

Łatwość naprawy

Warto dodać, że bramy przemysłowe powinny być stosunkowo łatwe w naprawie. Między innymi dlatego najczęściej spotykamy bramy metalowe. Siatkę, czy panel, można wymienić w kilka minut, nie dysponując żadnym profesjonalnym sprzętem. Oczywiście nie możemy kierować się też tylko szybkością i łatwością w naprawie. O wiele ważniejszy jest na przykład czas realizacji zamówienia na dana bramę albo możliwość uzyskania rabatu na inne niezbędne elementy całego systemu, na przykład furtki czy całość ogrodzenia.