Ogrodzenia sztachetowe

Ogrodzenia sztachetowe w nowoczesnym wydaniu. Ogrodzenia sztachetowe dziś coraz rzadziej kojarzą się z wiejskim płotem z modrzewiowych desek. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów i odpowiednich technik produkcji ogrodzenia sztachetowe są trwalsze i jeszcze bardziej wszechstronne niż kiedykolwiek.

Ogrodzenia sztachetowe

Wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu

Klasyczne drewniane płotki sztachetowe, choć oczywiście miały swój urok, wymagały regularnego odnawiania i nakładania kolejnych warstw produktów ochronnych, wymiany uszkodzonych sztachetek lub całych przęseł. Dziś tylko niepotrzebnie podnosiłoby to koszt utrzymania ogrodzenia, a poza tym stanowiłoby spore obciążenie dla i tak napiętych harmonogramów prac prowadzonych wokół domu. Z tego powodu nowoczesne ogrodzenia sztachetowe wykonuje się przede wszystkim z blach aluminiowych. Są one lżejsze i trwalsze niż którykolwiek gatunek drewna, a cynkowane i zabezpieczone warstwą lakieru proszkowego mogą przetrwać kilkadziesiąt lat bez konieczności gruntownego odnawiania. Jest to oczywiście atut, ale dodatkową zaletą jest fakt, że tego rodzaju ogrodzenia sztachetowe wcale nie są wiele droższe od drewnianych. Na pewno jest mniej producentów, którzy są w stanie je przygotować, ale z drugiej strony – ile firm potrafi wyprodukować wysokiej jakości drewniane ogrodzenie sztachetowe?

Sztachety metalowe są lekkie i bardzo trwałe. Zabezpieczone aluminium jest całkowicie niewrażliwe na niekorzystne czynniki atmosferyczne i niełatwo je przez przypadek uszkodzić. Dopiero dość silne uderzenie może spowodować odkształcenie lub odpryśnięcie lakieru, ale to już trudno potraktować w kategorii przypadku.


Ogrodzenia sztachetowe 3 Ogrodzenia sztachetowe 2

Ogrodzenia sztachetowe 4

Możliwość zmiany koloru

Kolejną ważną zaletą jest możliwość pomalowania ogrodzeń sztachetowych na wiele różnych kolorów. W przypadku drewna paleta zawsze jest ograniczona i w dodatku pojawia się problem z doborem odpowiednich preparatów. Metalowe ogrodzenia sztachetowa są w pełni gotowe po opuszczeniu fabryki – nie trzeba ich więcej malować, dodatkowo zabezpieczać itd. Każda partia otrzymuje kolor, którego zażyczyli sobie odbiorcy, co dotyczy także kolorów, które stosowane są tylko na indywidualne zamówienie.

Ogrodzenia sztachetowe 5

Estetyka przede wszystkim

Oczywiście technologia produkcji sztachet metalowych również wyraźnie różni się od tej, dzięki której powstają sztachety drewniane. O wiele łatwiej jest na przykład uzyskać charakterystyczny kształt łukowato wzniesionego przęsła. To duży plus, ponieważ dzięki podobnym możliwościom można stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjne wizualnie ogrodzenia, które łatwiej jest estetycznie skomponować zresztą projektu obejścia. Dlatego właśnie większość producentów ogrodzeń sztachetowych ma w swojej ofercie kilka podstawowych wariantów – o sztachetach węższych lub szerszych, ustawionych gęściej lub w nieco większych odstępach, subtelniejszych lub bardziej wyrazistych. W przypadku klasycznego ogrodzenia sztachetowego takich możliwości wyboru nie ma, ponieważ tam sam materiał nakłada zbyt duże ograniczenia. Metalowe ogrodzenia sztachetowe są zdecydowanie bardziej elastyczne, jeśli chodzi o estetykę.

Ogrodzenia sztachetowe 1

Różnorodność zastosowań ogrodzeń sztachetowych

To o tyle istotne, że coraz częściej stosuje się je nie tylko wokół prywatnych domów, ale także jako ogrodzenia otaczające reprezentacyjne budynki przemysłowe czy mniejsze punkty handlowe. Dzięki trwałości i łatwości utrzymania w dobrym stanie oraz ewentualnie wymianie uszkodzonych elementów, są to ogrodzenia doskonałe do wielu zastosowań. Dzięki trwałości i łatwości utrzymania w dobrym stanie oraz ewentualnie wymianie uszkodzonych elementów, są to ogrodzenia doskonałe do wielu zastosowań.