FAAC414

Siłownik

Siłownik

Idealne rozwiązanie dla bram przydomowych
Napęd FAAC 414 jest najbardziej praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem przy automatyzowaniu bramy o długości skrzydła do 4 m. Napęd FAAC 414 ze względu na bardzo dużą siłę ciągu oraz bardzo dobre wymiary montażowe, jest idealnym rozwiązaniem do automatyzacji bram osadzonych na grubych klinkierowych słupkach. Napęd wyposażony jest w siłowniki tubowe – samoblokujące i dlatego nie wymaga stosowania dodatkowych zamków

Łatwy montaż i pewne działanie
Ze względu na swoją tubową konstrukcję i sposób mocowania siłowników do bramy (od czoła) napęd FAAC 414 jest szybki i łatwy w montażu, bez konieczności wykonywania kosztownych przeróbek adaptujących. Dobry punkt podparcia bramy gwarantuje pewne blokowanie po zamknięciu, nawet w przypadku szerokich bram.

Bezpieczeństwo i wysoka niezawodność
Zabezpieczenie przeciwzgnieceniowe zapewnia moduł elektroniczny instalowany na płytce centrali sterującej, który bezpośrednio kontroluje siłę ciągu napędu. W przypadku awarii mechanizm odblokowujący umożliwia odblokowanie skrzydeł bramy i obsługę ręczną. Koszt obsługi napędu elektromechanicznego FAAC 414 jest minimalny. Urządzenie pracuje niezawodnie w każdych warunkach atmosferycznych, w zakresie temperatur zewnętrznych od -20°C do +55°C.

414 - Charakterystyka techniczna
414
Zasilanie 230 Vac 50(60) Hz
Zasilanie silnika 230 Vac
Pobór mocy 280 W
Natężenie prądu 1.2 A
Prędkość obrotowa silnika 1400 obrotów / min
Prędkość wysuwu trzpienia 1,5 cm/sek.
414
Maksymalna siła ciągu 3500 N
Zabezpieczenie termiczne 140°C
Zakres temperatur pracy -20 °C + 55 °C
Stopień ochrony IP 44
Ciężar 6,5 kg
Wymiary zewnętrzne
Instalacyjne